بهترین پیش دبستانی غرب تهران؛ پیش دبستانی ذهن روشن

انتخاب بهترین پیش دبستانی غرب تهران؛ پیش دبستانی ذهن روشن

پیش دبستان یکی از مراحل مهم پیش نیاز دوره تحصیلی کودکان محسوب می‌شود.

انتخاب یک پیش دبستانی خوب با برنامه‌های آموزشی متنوع و محیط آموزشی مناسب یکی از تصمیمات مهم برای والدین است تا بهترین شروع را برای آینده تحصیلی کودکان خود فراهم کنند.

ما در بهترین پیش دبستان غرب تهران با توجه به رویکردهای نوین آموزشی بستری را برای رشد همه جانبه کودکان با حضور متخصصان و روانشناسان کودک در یک محیطی امن و شاد فراهم کرده‌ایم.

برنامه‌های جامع و متنوع ذهن روشن به عنوان یکی از مجموعه‌های معتبر پیش‌دبستانی در غرب تهران به شرح ذیل است:

برنامه‌ آموزشی:نقاشی خلاق

برنامه‌های آموزشی با توجه به رویکرد‌های اسکوپ و کودک محورازطریق بازی وبه روش مونته‌سوری براساس سطوح یادگیری کودکان و گروه سنی کودک زیر نظربرنامه‌ریزان آموزشی طراحی و اجرا می‌شود.

این برنامه‌ها معمولاً به رشد کامل وهمه‌جانبه کودکان توجه می‌کنند و مهارت‌های مختلفی را از قبیل مهارت‌های اجتماعی، شناختی، حرکتی و گفتاری در نظر می‌گیرند.

توجه به تفاوت‎‌های فردی:

توجه به تفاوت‌های فردی در یادگیری یکی از ویژگی‌های کلیدی پیش دبستانی ذهن روشن  است.

این مرکز با تمرکز بر تفاوت‌های فردی هر کودک در یادگیری و با تکیه برهوش‌های هشتگانه گاردنر روش‌ها و فعالیت‌های آموزشی خود را طراحی و اجرا می‌کند. 

یادگیری مبتنی بر بازی:

آموزش پنهان از طریق بازی باعث جذاب شدن فعالیت‌ها وهمکاری بیشترکودکان درانجام فعالیت‌ها وایجاد تعاملات کودک با گروه‌های همسالان ازطریق بازی‌های گروهی می‌شود.

محیط امن و شاد:

مهدکودک ذهن روشن در محیطی شاد وامن با حضورمربیان وتسهیلگران کارآزموده با برقراری پیوند عاطفی، کودکانی شاد، سازنده، خلاق و با اعتماد به نفس را پرورش می‌دهند.

ارتباط مستمر والدین با مربیان:

یکی ازمولفه‌های مهم درروند پیشرفت مهارت‌های کودکان ارتباط مستمرمربی با والدین و گزارش پیوسته، جامع از روند پیشرفت کودک است که درمجموعه ذهن روشن از طرق مختلف این ارتباط صورت می‌گیرد.

این تعامل موثر می‌تواند باعث همکاری، درک مشترک و هماهنگی بین والدین و مربی شود.

آموزش‌ها در بهترین پیش دبستانی غرب تهران شامل :

یک مجموعه گسترده از مواردی است که به توسعه همه‌جانبه کودکان می‌پردازد و مهارت‌ها و توانایی‌های اولیه آن‌ها را تقویت می‌کند. 

آموزش‌ها در پیش دبستان ذهن روشن:

1-آموزش مفاهیم پایه:

آموزش مفاهیم پایه شامل آموزش‌های ریاضیات، علوم، نوشتاری و خوانداری می‌باشد.

این آموزش‌ها از طریق بازی، ابزارهای آموزشی، ابزارهای مربی ساخته و کتب آموزشی دوره پیش دبستانی است.

2-آموزش هنر و خلاقیت:

تلفیق هنر و خلاقیت از طریق داستان، تصویر‌سازی و کار چاپ است که باعث پرورش تفکر خلاق و حل مسئله در کودکان می‌شود.

3-آموزش زبان انگلیسی:

آموزش از طریق بازی و سرگرمی می‌باشد.

در پیش دبستانی ذهن روشن، رشد اجتماعی و عاطفی کودکان نیز به عنوان بخشی از آموزش مورد توجه قرار می‌گیرد.

برنامه‌های متنوع در جهت تقویت مهارت‌های بنیادین کودکان در بهترین پیش دبستانی غرب تهران:

4-رشد مهارت اجتماعی و عاطفی:اهمیت دوست یابی کودکان

در دوره پیش دبستانی کودکان فرصت‌هایی را برای تعامل، همکاری، اشتراک گذاری و همدلی در بین گروه همسالان خود زیر نظر تسهیلگران دارند که فضای رشد مهارت اجتماعی به کودکان کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چگونه ارتباط برقرار کنند، دوست پیدا کنند و جایگاه خود را در گروه تثبیت کنند.

5-رشد شناختی:

آموزش‌ها در دوره پیش دبستانی بر اساس رشد ذهنی و جسمی کودکان و با توجه به تفاوتهای فردی کودک در مرحله سنی کودکان صورت می‌گیرد.

6-رشد مهارت کلامی:

در دوره بهترین پیش دبستانی غرب تهران کودکان از طریق قصه و نمایش خلاق، آواز خواندن، شعر و آواشناسی با واژگان جدید آشنا شده و مهارت زبانی و کلامی آنها تقویت می‌شود. 

7-رشد مهارت‌ نوشتاری:

در این دوره فعالیت‌های دست ورزی که موجب تقویت عضلات درشت و ظریف دست از طریق نقاشی، برش و نوشتن، و همچنین مهارت‌های حرکتی درشت، مانند دویدن، پریدن و تعادل. این فعالیت‌ها هماهنگی، کنترل و رشد فیزیکی کلی را ارتقا می‌دهند.

 

8-رشد مهارت تفکر خلاق:

از طریق فعالیت‌های خلاقانه ذهن کودک را با چالش کشیده و تفکر خلاق در کودک را پرورش می‌دهیم.

یکی از ویژگی‌های گذراندن دوره پیش دبستانی برای کودکان آمادگی ورود به مدرسه و دوره رسمی آموزشی کودکان است.

انتخاب یک پیش دبستانی مناسب برای کودکان یکی از دغدغه‌های والدین است.  پیش دبستانی ذهن روشن با بیش از یک دهه سابقه در حوزه کودک محیطی را برای کودکان زیر نظر جناب آقای دکتر محسن برزگر، روانشناسان و متخصصین کارآزموده در حوزه کودک با متد آموزشی نوین کودک محور و کودک خلاق، مطابق با استانداردهای آموزش و پرورش فراهم آورده است تا والدین عزیز انتخابی هوشمندانه برای کودکان خود و آینده سازان ایران داشته باشند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *