با انجام بازی باران کاغذی هیجانات منفی کودکان تخلیه می شود و بچه ها می توانند روی کاغذ ها را حسابی خط خطی کنند و بعد که خسته شدن کاغذهارو پارپاره کنند تا هیجانات نهفته  آنها با این کار تا حدی تخلیه شود . می تونید با کاغذها برای بچه ها بارون درست کنید و بچه ها زیر این بارون کاغذی حسابی بازي کنند.

باران کاغذی بازی است که باعث تقویت مهارت دست ورزی و مهارت های جنبشی در کودکان می شود. روحیه کودکان با جنب و جوشی که در این فعالیت با دوستان و همسالان خود انجام می دهند بسیار شاد می شود. همچنین کودک لذت تفریح و انجام بازی با دوستان خود را تجربه می کند. انجام گروهی این فعالیت به کودکان یاد می دهد تا بدانند چگونه با همکاری یکدیگر می توانند شاد باشند.

می توانیم با خلاقیت بازی را برای کودکان جذاب تر کنیم به عنوان مثال کاغذها را به اشکال مختلفی مانند گل و پروانه درست کنیم یا از این کاغذها برای نوشتن آرزوها استفاده کنیم و هنگام بازی آن ها را به هوا پرتاب کنیم. با پخش کردن یک موسیقی شاد و پرانرژی بازی را برای کودکان هیجان انگیزتر کنیم. استفاده کردن از کاغذهای نازک باعث می شود کاغذها راحت تر در هوا معلق شوند.

مهد کودک ذهن روشن با برگزاری از این مدل بازی های خلاقانه همواره در تلاش است تا در کنار یادگیری به کوچولو هامون خوش بگذره .

اهداف بازی باران کاغذی:

✅تقويت مهارت دست ورزی ،افزایش اعتماد بنفس 

✅تخلیه هیجانات منفی 

✅كاهش حساسیت و وسواس   كودك

✅تقويت جرات و جسارت كودك 

#باران كاغذي

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *