کارگاه پدروکودک فرصتی برای رقم زدن خاطرات شاد و تقویت ارتباطات

رابطه پدروفرزند عامل مهمی در رشد عاطفی و شناختی کودک است. کارگاه ها از روش‌های یادگیری تجربی برای آموزش پدران برای ارتباط با فرزندانشان استفاده می‌کند. با فعالیت‌های سرگرم‌کننده و توضیح در مورد هر فعالیت، پدرو فرزند تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را همراه با ایجاد یک رابطه قوی‌تر خواهند داشت. کارگاه های پدروکودک با هدف تقویت ارتباط عاطفی میان پدران و فرزندشان به همراه بازی وتفریح است.

موضوعات کارگاه:

 1. هنر و خلاقیت
 2. بازی های فکری و حرکتی
 3. داستان سرایی
 4. موسیقی و آواز

یافته های علمی به سرعت در حال رشد است و ثابت شده است که در دوران کودکی مشارکت فعال و درگیری عاطفی پدر با فرزندانش منجر به بهبود نتایج اجتماعی، عاطفی، رفتاری و تحصیلی می شود.نتایج  این تحقیقات نشان می دهد که میزان زمانی که پدر با فرزند وقت می گذارند اهمیت کمتری دارد بلکه نحوه تعامل او با فرزندش است که منجر به پیامدهای مثبت متعددی می‌شود و به عنوان یک عامل محافظتی مهم در برابر رفتارهای پرخطر در دختران و پسران عمل می‌کند. به عنوان مثال مشارکت بیشتر پدر در سواد و تحصیلات فرزندشان منجر به موفقیت در خواندن و ریاضی فرزندان می شود.

از جمله مزایای این ورکشاپ ها می توان به بهبود ارتباط عاطفی پدر و فرزند در سال های ابتدایی کودک به همراه یادگیری مهارت های مختلف اشاره کرد.

پدر و کودک

اهداف برگزاری کارگاه پدروکودک:

 • تقویت تعامل پدر و کودک
 • ایجاد دلبستگی ایمن پدر و کودک
 • آموزش نقش فرزندپروری به پدران
 • افزایش استقلال و اعتماد به نفس کودک
 • تقویت مهارت های اجتماعی
 •  حل مساله در کودکان
 • تقویت مهارت های حرکتی ظریف و درشت

مهدکودک ذهن روشن با افتخار کارگاه های پدروکودک برگزار می کند که فرصتی منحصر به فرد برای پدران وکودکان است تا با هم وقت بگذرانند و تجربه های شاد و دلنشینی را بسازنند.

ما سعی داریم با ایچاد محیطی شاد و مفرح همراه با بازی های سرگرم‌کننده و لذت‌بخش به ثبت خاطرات ارزشمند و دوست‌داشتنی شما  کمک کنیم.

به امید دیدار شما!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *